logo banner
KW Toruń > WYRÓŻNIENIE...

Aktualności

WYRÓŻNIENIE TADEUSZA ŁAUKAJTYSA

17 maja 2026, godz. 23:29

Miło nam poinformować, że decyzją Kapituły Galerii Sławnych Absolwentów Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Tadeusz "Klaus" Łaukajtys został wybrany w roku 2026 Sławnym Absolwentem Wydziału. 

Już w najbliższy czwartek podczas organizowanego corocznie Dnia Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika portret Tadeusza zostanie odsłonięty w Wydziałowej Galerii SAW. Sylwetkę Tadeusza przybliży zebranym Ludwik Wilczyński.

Uroczystość odbędzie się w czwartek, 21 maja w godzinach 11-13 w budynku Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika W Toruniu przy ulicy Lwowskiej 1.

Zmarły w 2015 roku Tadeusz Klaus Łaukajtys był jednym z nawybitniejszych wspinaczy w historii Klubu Wysokogórskiego w Toruniu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

dodał: tomi
Komentarze (0) - dodaj swój komentarz

Copyright © 2008 KW Toruń, kontakt